Balázs Zoltán (25) Szerkesztő-riporter. A televíziózás és a népi hagyományok szerelmese. Gyermekkora óta néptáncol, nemrég a futásba is belekóstolt. Közel egy éve a Träning csapat tagja. Ismerjétek meg Zolit jobban!
Mivel foglalkozol, mit csinálsz szívesen?
A Duna Televízió, Fölszállott a páva című műsorában dolgozom. A televíziózás és a népi hagyományok szerelemeseként, ez a tökéletes munka számomra. Gyermekkorom óta néptáncolok, nemrég futni kezdtem. Fontos számomra, hogy sok időt töltsek a családommal és a barátaimmal.
Milyen szerepet játszik az életedben a sport? Mi motivál a sportolásra?
A sport egész gyerekkoromban fontos volt számomra. Azonban egyetemi éveim alatt kissé eltávolodtam tőle. Most az motivál a legjobban, hogy eltűnjenek a plusz kilók, amiket a szekrényben unatkozó sportfelszereléseim küldtek rám bosszúból, mert elhanyagoltam őket.
Mikor és miért született meg benned a gondolat, hogy lejössz hozzánk edzeni? Hogy találtál ránk?
Régóta járt a fejemben a gondolat, hogy jó lenne újra sportolni. De amikor megláttam a plakátot a munkahelyen, hogy van lehetőségünk csatlakozni a Träning edzéseire, akkor tudtam, hogy ez a jel!
Miért szeretsz nálunk edzeni?
Nagyon szuper körülmények között lehet igen komoly munkát végezni. És van tusfürdő a zuhanyzóban.
Miért szeretsz Eszternél edzeni?
Eszter az a fajta pedagógus, aki miatt tízből nyolc gyerek sportoló lesz. A másik kettő pedig tesi tanár.
Miért szeretsz Milánnál edzeni?
Milán egy profi. Mindent tud a szakmájáról. Olyan kisugárzása van, hogy bizonyítani akarsz neki.
Milyen változást hozott az életedben a Träning (amennyiben hozott)?
Amiért nagyon hálás vagyok Milánnak és Eszternek az az érzés, amit életem első futóversenyének célvonalában éreztem. Köszönöm!
Milyen mozgásformát szeretsz és űzöl még a funkcionális edzés mellett?
Néptánc és a futás.